Главная » Заграница » Хто найчастіше прагне виїхати на заробітки за кордон?

Хто найчастіше прагне виїхати на заробітки за кордон?

Якщо Ви очікуєте дізнатися з цієї статті про якісь статистичні дані або дослідження, хто найбільше бажає виїхати працювати за кордон, молодь або люди у віці, чоловіки або жінки, то поспішаємо Вас розчарувати – тут буде тільки дві категорії людей, ті хто хочуть  заробляти, і ті, хто змушений заробляти.

Ви часто бачили, що на будь-якій роботі, є люди, які роблять і виконують свої обов’язки, а є і такі, які намагаються просто дочекатися закінчення цього ж самого робочого дня.  Тут все аналогічно …

Одні люди їздять постійно заробляти гроші.  І все, що їх турбує – рівень заробітної плати.  Інші ж починають шукати не можливості, а причини, за якими їхати заробляти гроші не варто.  Парадокс в тому, що таких людей завжди більше, і вони підсвідомо намагаються робити все для того, щоб всі навколо поділяли їхню точку зору.  А ця точка зору, завжди про все не досить добра. І роботодавець несправедливий, і податки великі, а навіть якщо невеликі, то вони просто є і це вже погано, добиратися до роботи далеко, аж цілих 20 хвилин, і багато чого іншого.  Уявіть, що в будь-якому місті є категорія людей, які їздять в сусідні міста щодня на роботу по кілька десятків кілометрів, і все лише тому, що в рідному місті їм не знайшлося, де застосувати свої навички. А тепер порівняйте це з тим, що інша категорія людей скаржиться на те, що місце роботу знаходиться в 20-ти хвилинах від місця проживання.

Повертаючись з одиничною такої поїздки на заробітки, ця категорія людей обурюється з приводу всього, що їм довелося побачити або з чим зіткнутися.  Бували випадки, що навіть скаржилися на присмак місцевої води.

Тому, лише ті люди, які хочуть заробляти, їдуть на заробітки, і як правило – по кілька разів на протязі декількох років.  Але, навіть якщо говорити про співвідношення, то найбільше хоче їхати кудись в пошуках кращого життя саме молодь. При цьому одна половина серед молоді прагне остаточно покинути рідну країну, а інша просто заробити грошей.  Також є і фактори, які виштовхують населення країни за її межі, а саме: складна політична ситуація в країні; військові події; падіння економіки; високий рівень корупції; гранично-низький рівень соціального захисту населення.

Серед опитаних людей, причиною виїзду за кордон, найчастіше, називали саме бажання просто заробити грошей.  На другому місці – бажання забезпечити дітям гідну освіту. Третє місце зайняло бажання поліпшити умови проживання.

[adsense]

Серед країн, куди хочуть їхати на заробітки лідирують Німеччина і Польща.  За ними друге місце поділяють Чехія та Італія. Третє місце дісталося Швеції, Латвії та Хорватії.  Розвинені європейські країни, в першу чергу, пропонують зайнятість своїм громадянам, потім жителям країн ЄС а тільки потім – громадянам інших країн, які бажають заробити.  Таким чином, уряди цих країн захищають внутрішній ринок праці. З огляду на стрімкий розвиток економіки, потреба в робочій силі росте швидше, ніж демографія країни, а з огляду на старіння трудової прошарку громадян, які і складають основну робочу силу, з’являється нестача робочих рук.  Також, для заробітчан пропонуються позиції, на які громадяни країни, куди їдуть на заробітки, не погоджуються, оскільки для їх рівня життя, це дуже недостатній рівень оплати праці. Відповідно, стає вигідніше наймати робочу силу з країн з більш низьким рівнем життя.

Між можливістю місяцями очікувати працевлаштування в країні з більш високим рівнем зарплати, і країною, де вона менше, але поїхати на заробітки можна швидко і без зусиль – люди вибирають другий варіант.  Багатьох приваблює заробітна плата, яку роботодавець готовий платити за виконання цілком посильної роботи. За кордоном вигідно працювати хоча б тому, що за рахунок різниці курсів національних валют, за одну і ту ж роботу, за кордоном платять в 27 разів більше ніж на батьківщині.

Все завжди пізнається в порівнянні.  Можемо сміливо сказати наступне – не слухайте нікого, ні позитивних ні негативних відгуків про досвід закордонного заробітку, переконайтеся в плюсах і мінусах самостійно.  Хто хоче працювати, той знайде можливості, а хто ні – причини.

источник

Добавить комментарий