Главная » Заграница » «Переїзд в ім’я роботи» або «Експорт робочої сили»

«Переїзд в ім’я роботи» або «Експорт робочої сили»

Якщо раніше Україна славилася батьківщиною геніїв і талантів світового значення, а на зорі незалежності держави був присутній лише «витік мізків» з країни, то нині навіть банальний робочий і просто потенціал робочої сили, стрімко мігрує за кордон, в пошуках застосування того ж таки потенціалу.

Питання зміни місця проживання, є дуже непростим рішенням для багатьох людей, а для деяких, це і зовсім крайній вихід, оскільки доводиться кинути близьких родичів, а іноді і залишити сім’ю, щоб виїхати в спробах облаштовувати потенційне постійне місце проживання для своєї родини. Негативним фактором є і той факт, що потрібно налагоджувати нові контакти, звикати до нової культури, нового місця, знайти коло спілкування, прийняти звичаї і традиції.

Однак, поїхати на заробітки і переїхати жити в іншу країну, дуже різні по складності і можливості запитання. Заробляючи за кордоном заробітну плату низького рівня, на батьківщині можна наблизитися до рівня забезпеченості. Але, для задовільного рівня життя за кордоном, необхідно мати рівень доходу трохи вище середнього. До прикладу, якщо в Україні оплата праці в середньому коливається в районі 300 євро, то в Німеччині необхідно заробляти 12 тисяч євро. Відповідно, за оплату праці вище середнього рівня в країнах Євросоюзу претендують корінні жителі. Приїжджим ж або мігрантам залишають, в основному, ту роботу, яку не стануть робити корінні жителі країни, і причиною тому може бути, як і низька оплата праці, так і не престижність роботи.

Однак, навіть незважаючи на це, бідність і низький рівень життя, виштовхує людей на пошуки навіть такої роботи, щоб замість «нічого» мати хоча б мінімум. За даними Мінсоцполітики, реальний рівень безробіття в Україні, тільки за 2018 рік становить 10%, це близько 2 млн осіб.

Деякі країни Євросоюзу, сприятливі до припливу трудових мігрантів, в тому числі і з України. Чехія і Польща, відчуває недолік у внутрішніх трудових ресурсах, створює сприятливий клімат для мігрантів. Рівень заробітної плати в Польщі і Чехії в 5 разів перевищує рівень зарплат в Україні, плюс – лояльний підхід до працевлаштування іноземців, зробили ці країни найбільш привабливими для працівників з України. На поточний момент, зусилля уряду щодо зниження рівня трудової міграції, поки навіть не помітні. Перерахування працюючих за кордоном українців, стали незамінною статтею валютних надходжень в Україну. За період з 2014 по 2018 роки, залучення валютного фонду країни від трудових мігрантів перевищили прямі іноземні інвестиції в Україну в 2,5 рази.

Законодавча база країн Євросоюзу звичайно ж сприятлива для працевлаштування працівників з більш бідних країн, але лише для працевлаштування, але не для проживання. Порушивши терміни перебування в країні Євросоюзу, є чималий ризик отримати заборону на в’їзд до Євросоюзу на 10 років. Тоді не тільки працевлаштування буде неможливим, але і в якості туриста, дружній Європейський союз, вже не можна буде відвідати, а про вид на проживання і зовсім доведеться забути.

Агентство з працевлаштування «Єдиний Центр», завжди пропагує дотримуватися правил країни, куди Ви вирушаєте працювати і дотримується всіх необхідних норм, згідно з буквою закону, готуючи документи для наших клієнтів. Звертаючись до нас, Ви будете впевнені, що переживанням не знайдеться місця.

источник

Добавить комментарий