Главная » Заграница » Що можна, і чого не можна брати з собою, перетинаючи кордон Польщі?

Що можна, і чого не можна брати з собою, перетинаючи кордон Польщі?

Нам часто задають питання: «Що можна брати з собою за кордон, і чого не можна? І скільки чого можна брати?». Сьогодні ми дамо Вам відповідь на ці запитання. А саме, розповімо про правила перетину кордону, з сусідньою державою – Польщею.

Є цілий перелік найменувань продуктів і предметів, заборонених для ввезення через кордон Польщі. Багато чого також залежить і від типу транспорту, на якому Ви перетинаєте кордон.

Дані наведені станом на 2019 рік. Але, краще всього, перед виїздом, поцікавитися про актуальність інформації на офіційному сайті митної служби тих країн, кордони яких Ви збираєтеся перетинати.

Перш ніж ми перейдемо до списку того, що можна перевезти через кордон, варто, також, попередити і про запобіжні заходи, які Вас чекають за їх порушення. Вони можуть бути виражені в наступному вигляді:

  • Конфіскація всього, що заборонено для ввезення;
  • Штраф залежно від виду порушення;
  • Депортація, а також заборона на в’їзд до Євросоюзу на кілька років (як правило – не менше 5 років заборони).

Є певні розбіжності в нормах митного контролю, які безпосередньо залежать від способу перетину кордону. Мова йде про наземний і повітряний способах перетину кордону. При перетині кордону за допомогою повітряного судна (авіапереліт) деякі норми, незначно збільшуються. Це стосується особистих речей, сигарет і подарунків. Звертаємо Вашу увагу на те, що всі правила, які зараз будуть розглянуті, поширюються на в’їзд до Польщі з території держав, які не є членами Євросоюзу. Розглянемо питання по порядку їх хронологічного убування:

Яка дозволена максимально допустима вага особистих речей? Дозволено провозити через кордон сумки, вага яких не перевищує 50 кг на одну людину. Для громадян України – це правило діє без виключень.

Алкоголь, скільки літрів і який міцності напої можна ввозити? Одвічне питання більшості мігрантів і туристів. Алкогольні напої дозволено перевозити особам, які досягли 17 років. Напої міцністю понад 22,3% об. Дозволено не більше 1 літра на одну в’їжджаючу людину. Напої міцністю менше 22,3% об. не більше 2-х літрів на одну в’їжджаючу людину. Вино і пиво підпадають під іншу шкалу алкогольних напоїв, і для них діють злегка збільшені ліміти. Вино (за винятком ігристого) дозволено провозити до 4-х літрів на одну людину. Пиво – до 16 літрів на одну персону. У випадки, якщо ввезення проводиться за кількома з цих пунктів, то працівник митниці може розрахувати їх середню величину міцності і на цій підставі прийняти рішення про кількість дозволеного до ввезення алкоголю. Слід також пам’ятати, що якщо Ви перетинаєте кордон сухопутним транспортом, то алкоголь є частиною вашого багажу. Але, якщо Ви перетинаєте польський кордон на літаку, то ніяких рідин на борт літака брати не можна. Вам доведеться здати алкоголь в багажне відділення, де є велика ймовірність, що в цілості він може не перетнути кордон. Так само, алкоголь повинен мати заводську упаковку, і бути запечатаним, при перетині кордону.

Які тютюнові вироби і в якій кількості дозволені до ввезення? Аналогічно, як і з алкоголем, згідно з правилами транспортування тютюну можуть здійснювати особи не молодші 17 років. По сухопутному перетину кордону дозволено провозити: сигари кількістю до 10 шт .; сигарили – 20 шт .; сигарети – 40 шт .; тютюн – 50 грам. Найчастіше, люди перевозять сигарети, тому пам’ятайте – якщо Ви будете везти більше двох пачок сигарет, кожна з яких по 20 шт., то зайве у Вас конфіскують. При перетині Польського кордону повітряним шляхом норми збільшуються: сигари – 50 шт .; сигарили – 100 шт .; сигарети – 200 шт .; тютюн – 250 грам. Але при цьому, Всі вироби Вам доведеться також, як і алкоголь, здати в багаж.

Невеликий список того, чого і зовсім не можна провозити з продуктів харчування:

  • Молоко, продукція створена на основі молока;
  • М’ясо і продукти приготовлені з нього (ковбаса, балик), сало так само потрапляє в цей список;
  • Консерви;
  • Шоколад.

Однак, є ряд виключень, що дозволяє ввезення:

  • Дитяче харчування;
  • Риба і продукти приготовлені на її основі;
  • Свіжі овочі і фрукти масою до 5-ти кг на одну людину (окрім картоплі).

Які лікарські препарати дозволено брати з собою? Дозволені до ввезення препарати не сильної дії, в розмірах, призначених для особистого споживання або використання. Щодо сильнодіючих медичних препаратів – ввезення допускається тільки при наявності супутнього документу від лікуючого лікаря, з описом хвороби пацієнта і показаннями щодо лікування саме цим препаратом.

Якщо Ви плануєте перетинати кордон з будь-якої технікою, то обов’язково повинні знати наступне: перевіз будь-якого виду техніки в кількості однієї одиниці на людину (обов’язково без упаковки) не повинен викликати жодних підозр або питань у митної служби. Також, вся техніка має бути задекларована, щоб при її вивезенні з Польщі не виникло проблем з повторною оплатою ПДВ. Якщо Ви перевозите техніку, яка передбачає наявність програмного забезпечення, то не забувайте про те, що воно повинно бути ліцензованим або ж, в іншому випадку, і зовсім відсутнім.

Яку суму грошей можна провозити через український і польський кордон? Дозволено провозити валюту до 10 тисяч євро, але є два нюанси:

1) Якщо сума для ввезення не перевищує 10 тисяч євро, то можна не декларувати її, а просто показати представнику митного контролю суму, яку Ви провозите через кордон.

2) В разі, якщо сума все ж перевищує 10 тисяч євро, то без офіційного декларування не обійтися. Крім письмового декларування, так само знадобиться підтвердити, що ці гроші були зароблені чесним шляхом. Виписка з банківського рахунку або чек з банкомату (він дійсний лише 30 днів) цілком згодяться для письмового підтвердження.

Гроші можуть бути в будь-якій валюті, головне правило, щоб був дотриманий еквівалент, що не перевищує 10 тисяч євро.

Швидше за все, всі добре знайомі з цим правилом і розуміють, що ввезення наркотичних засобів суворо заборонені. Слід розуміти, що провозити засоби або препарати, які можуть містити в собі наркотичну складову, теж перебувають під забороною перетину кордону в обидві сторони. Також заборонено ввезення: радіоактивних або заражених елементів; вибухових речовин; сильнодіючих отрут.

Пам’ятайте – будь-яке нехтування правилами перетину кордону, може привести до штрафних санкцій, або ж і зовсім до позбавлення права в’їзду в Євросоюз на кілька років.

источник

Добавить комментарий