Главная » Статьи и видео » Вік – перевага чи недолік для пошуку роботи?

Вік – перевага чи недолік для пошуку роботи?

Багато представників молодого покоління часто заявляють, що дуже важко знайти роботу не маючи досвіду. Вони впевнені, що це найголовніший бар’єр в пошуках гідної і високооплачуваної роботи.

На ряду з цим, люди з віком і досвідом вважають, що відсутність молодості і є основною причиною відмови в працевлаштуванні, оскільки всі хочуть молодих співробітників, а досвід сам собою з’явиться. Давайте спробуємо з’ясувати, на чиєму боці більше правди?

Вікові обмеження прийнято вважати одними з найбільш проблемних вимог до посади. Дане явище можна зустріти досить часто. Прийнято вважати, що найважче знайти роботу випускникам після навчальних закладів. Студентів беруть неохоче, оскільки їх всього треба вчити і мало хто хоче вчити кадри для конкурентів, адже не факт, що такий співробітник затримається надовго. Якщо говорити про заробітки за кордоном, то там так само можна зустріти аналогічні тенденції – у вакансіях можуть строго прописувати або вік «від», або «до». Все залежить від специфіки роботи. Саме тому, слід так само розділяти і напрямки, за якими Ви хочете підшукати собі роботу.

Не варто стверджувати, що всюди потрібні тільки молоді й енергійні, якщо мова йде про фізичну працю. Можливо, причиною відмови є зовсім не дискримінація, а саме турбота про те, щоб Ви самі того не підозрюючи, не нашкодили собі зайвим навантаженням. Також не варто стверджувати, що досвід нікому вже не потрібен, головне, щоб міг “пахати”, а думати не потрібно. На жаль, але немає роботи, де не потрібно думати. В тій чи іншій мірі, розумові здібності в будь-якому випадку знадобляться. Навіть вулицю потрібно розуміти, як правильно підмітати.

Понад чверть вакансій на ринку праці, містять в собі наявність певних вікових обмежень. Найчастіше роботодавець обмежує верхню межу віку на позначці – до 45 років. Компанії і роботодавці, які орієнтовані на західний стиль управління персоналом, найчастіше воліють брати молодих і амбітних, а не досвідчених фахівців.

Слід зауважити, що не у всіх сферах. У деяких така тенденція спостерігається через старіння знань, а також, зниження адаптаційних можливостей у більш дорослих працівників. До того ж, молодші працівники більш продуктивні і здатні відпрацьовувати більше годин на добу. Висока швидкість старіння знань стрімко скорочує розмір окупності витрат в людський капітал.

Безумовно, є компанії, підприємства і організації, в яких досвід відіграє велике значення. Але в багатьох сферах, з огляду на швидкі зміни інформації та технологій, значимість досвіду значно знижується. Для прикладу можна взяти сферу маркетингу або ж сферу IT. Ринок і технології настільки стрімко змінюються, що поки Ви набираєте досвід працюючи з одними тенденціями і технологіями, то на зміну їм вже прийшли і добре зміцнилися, зовсім інші.

У такій ситуації, працівники, які вважають своєю основною перевагою саме досвід роботи, залишаються поза конкуренцією. Однак, варто тільки поміняти сферу, або вид заробітку, і все докорінно змінюється. Наприклад, при працевлаштуванні за кордоном, люди з досвідом цінуються набагато краще, аніж без нього. З трьох місяців, які Ви швидше за все там будете працювати, витрачати півтора на те, щоб навчити Вас всьому, мало хто з роботодавців захоче. До таких галузей відносяться: будівельна; сільськогосподарська; обслуговування та надання послуг. Насправді, немає окремих сфер, де важливу роль відіграє тільки один показник, або досвід, або вік. Як правило, це взаємовиключні поняття в залежності від сфери діяльності. Поки молоді, то ганяєтеся за досвідом, коли досвідчені – вік вже не дозволяє задавати темп.

Не дивлячись на всі забобони, щодо вічного протистояння, молодість чи досвід, є ряд критеріїв, за наявності яких, ніхто не буде дивитися на те, молоді Ви чи досвідчені. Претендуючи на будь-яку роботу, будь то робота на батьківщині чи за кордоном, будь-який роботодавець захоче бачити такі якості, як:

  • Уміння застосовувати свої знання, а не просто знати. А навіть якщо Ви і не володієте цими знаннями, то мати здатність швидко самонавчатися.
  • Уміння домагатися результату і поставлених цілей, максимально-можливим коротким шляхом з найменш допустимою кількістю витрат.
  • Володіння актуальними знаннями. Освоювати щось нове і поповнювати свій багаж знань потрібно в будь-якому віці. Добре освоювати те, з чим будете працювати та добре підготувавшись, у Вас шансів не менше, аніж у будь-якого іншого кандидата на бажану вакансію. Необхідно розвиватися в будь-якому віці. Навчайтеся, спеціалізуючись в своєму напрямку, навіть якщо вам за 55 років.
  • Задовільний стан зовнішнього вигляду і форми здоров’я. Не забувайте, що ніхто з роботодавців, особливо закордонних, не захоче мати справу з працівником, який має сумнівний зовнішній вигляд за станом здоров’я. Не потрібно бути спортсменом, або мати спортивну підготовку, але з жалю Вам так само не нададуть перевагу. Роботодавці за кордоном навіть відзначають, що працівник, який має хорошу фізичну форму, займається спортом, своїм здоров’ям і зовнішнім виглядом, більш охоче беруть на роботу. А з віком цей фактор набуває навіть більш солідну значимість, аніж у молоді роки.

Звичайно, зіткнувшись з проблемою пошуку заробітку в зрілому віці, навряд чи рівень ентузіазму буде переповнювати. Якщо молодь легко може дозволити собі змінити роботу або й зовсім рід діяльності, то людина у віці, на такий крок практично не вирішується. Але пам’ятайте, що роботі кожен вік підвладний, було б тільки бажання заробляти, а все інше знайдеться. Зокрема, у фахівців «Єдиного Центру» є вакансії для будь-кого, хто бажає працювати і заробляти.

источник

Добавить комментарий