Главная » Заграница » Як пережити “синдром повернення” після приїзду з-за кордону

Як пережити “синдром повернення” після приїзду з-за кордону

Всі, хто були в більш розвинених країнах за кордоном, напевно ловили себе на думці, по факту повернення з-за кордону, як же в нас все погано. Перший тиждень, або навіть два, так і зовсім настає депресія від того, що в інших країнах, відносно недалеко, люди живуть набагато краще, ніж ми…

Найпарадоксальніше те, що і наші громадяни, приїжджаючи в ці країни, вміють і можуть жити за їхніми законами. Ось тільки незрозуміло, чому у нас вони так не роблять? Ми вже неодноразово згадували про те, що краще все пізнавати особисто, порівнюючи два або кілька показників. Але, як бути, якщо порівняння наштовхує на негативні думки?

Вся справа полягає в тому, що приїжджаючи в рідну країну, Ви втрачаєте той статус, який у Вас був там.  Як би смішно це не звучало, але так – Вам подобається жити правильно і усвідомлювати, що Ви заробляєте, в порівнянні з зарплатами в рідній країні.

В американських і європейських компаніях, вже давно зайнялися «синдромом повернення». Для співробітників, які повертаються з тривалих закордонних відряджень, проводяться спеціальні психологічні тренінги, що сприяють їх інтеграції в рідній країні. Звичайно ж це не йде в порівняння з тим, що наші громадяни їдуть не у відрядження, а на заробітки, і про будь-які тренінги можна тільки мріяти.

Співвітчизникам, які постійно працюють за кордоном, рекомендують не забувати про необхідність підтримки соціальних контактів на батьківщині. У західних країнах Європи, так само є люди, які відправляються на заробітки в інші країни. І нехай це буде для багатьох відкриттям, але це дійсно так.

Кілька років тому, на заробітки в Європу, переважно виїжджали жителі західної України. На сьогоднішній день, серед трудових мігрантів, все більше представників центральних і східних регіонів нашої країни. І якщо раніше, в більшій мірі, виїжджали жителі провінційних територій, або невеликих міст, то останнім часом, відтік робочої сили відчули і великі міста.

Нерідко, від того, як до Вас ставилися роботодавці, залежить і швидкість адаптації до змін за фактом приїзду. За кордоном до заробітчан відносяться по-різному – від розуміння і співчуття, до недоброзичливості, та й роботодавці трапляються різні. Слід розуміти, що всюди присутній людський фактор і поганої роботи не має, є погані люди.  В цілому, через брак робочої сили за кордоном, роботодавці намагаються цінувати своїх працівників.

Найкращим помічником, щоб пережити адаптацію, стане час.  Все залежить від того, наскільки швидко Ви встигаєте перелаштуватися їдучи з рідної країни, і повертаючись на батьківщину. З плином часу, при багаторазовому повторі таких адаптацій, все буде відбуватися набагато швидше і непомітно.

Повертаючись в сіру і буденну, звичну для Вас, повсякденність, з яскравою і розкішної країни, де все здається особливим, слід пам’ятати, що є країни, в котрих громадяни, не мають можливості поїхати і заробити грошей, і у них вихід лише один – стати біженцем. Важливо цінувати в житті те, що ні в одній країні не купиш за гроші і на що не заробиш, де б не працював, і що б не робив. А на все інше можна заробити. А в цьому вже допоможемо ми …

источник

Добавить комментарий